Clicky

Boża pomoc

Boża pomoc

 - Życie w pokoju
Jesteś tutaj: Boga >> Boża pomoc

Boże pomóż mi- w pozbyciu się lęku i gniewu
Każdy z nas ma określony moment w którym nasze emocje wybuchają i wołamy: „Boże pomóż mi!” Może właśnie otrzymaliśmy złe wyniki badań albo złe wieści od bliskich. Jesteśmy emocjonalnie rozchwiani.. I już nie wiemy czy jesteśmy źli, przejęci, przerażeni, czy tez zaniepokojeni odnośnie naszej przyszłości...wiemy jednak, że sami sobie z tym wszystkim nie poradzimy.

Czasami po prostu nie możemy unieść ciężaru tych emocji i dlatego przenosimy je na innych. Kiedy zdiagnozowano u mnie raka, obawiałem się, że utracę zupełnie wzrok. Wylewałem tą złość na osoby, które się mną opiekowały. Czy zauważyłeś/ zauważyłaś, że strach i złość chodzą parami? Ludzie ranią się słowami, przez co ich relacje są coraz słabsze. Obawa związana z wynikiem badań lekarskich wywołuje gniew, gdy okazuje się, że choroba nowotworowa jest zdiagnozowana i potwierdzona. I nie ma to większego znaczenia czy strach/gniew są usprawiedliwione.... te emocje wciąż negatywnie wpływają na relacje z naszymi bliskimi.

Niszczący strach (obawa, panika, podejrzliwość) wynikają z obawy przed nieznanym. Wszyscy lubimy mieć kontrolę nad tym, co dzieje się wokół nas. Czy nie stajesz się jeszcze bardziej zły, gdy uświadamiasz sobie, że tak naprawdę nie masz tej kontroli? Ale kiedy porównam moje ludzkie możliwości z możliwościami wszechwiedzącego, wszechmocnego i wszechobecnego Boga, to jestem gotowy poddać się jego panowaniu. Okazuje się, że nagle mój strach (czy gniew) momentalnie znikają (Psalm 131: 1-2).

Pomóż mi– w znalezieniu wartości życia
Kiedy wołasz „Boże pomóż mi”, czy wierzysz, że czeka cię obfite życie? Więź z oddanym ci i kochającym Ojcem Niebieskim zmienia twoją perspektywę z tymczasowej na wieczną (2 Koryntian 4:17-18). Poznawanie Bożego Syna, Jezusa Chrystusa, jako twojego Pana i Zbawiciela odnawia cię psychicznie i fizycznie.

Nie możesz zmienić świata wokół ciebie dopóki nie zmienisz swojego świata. Możemy wybrać życie w nieposłuszeństwie wobec Bożego planu– życie w grzechu (Rzymian 3:23) lub możemy prosić o przebaczenie i dziękować Jezusowi Chrystusowi, że poświecił swoje życie jako zapłatę za nasze grzechy.

Przyjmując Jezusa Chrystusa jako Pana naszego życia doświadczamy nowonarodzenia i tym samym stajemy się członkami Bożej rodziny- mając nadzieję życia wiecznego w niebie. „Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy kto w Niego wierzy nie zginął ale miał życie wieczne” (Jana 3:16).

Boże pomóż- w dokonaniu właściwego wyboru
Bóg jest chętny Ci pomóc (Rzymian 5:6-11). On kocha cię i nie chce, abyś sam przechodził/ sama przechodziła przez próby.

Jedyne co możesz uczynić, to uwierzyć Jezusowi. Pomódl się prostą, szczerą modlitwą: „Ojcze Niebieski, wierzę, że Twój Syn Jezus Chrystus zmarł na krzyżu za moje grzechy, że zmartwychwstał. Wyznaję swoje grzechy i proszę o Twoje przebaczenie. Dziękuję, że mogę doświadczać Twojej miłości i przebaczenia. Pomóż mi prowadzić życie, które będzie oddawało Tobie chwałę. Podtrzymuj mnie jako nowe stworzenie w Chrystusie. Wspieraj mnie w tych nowych doświadczeniach. Bez Twojej pomocy nie jestem w stanie nic uczynić. Modlę się w imieniu Jezusa. Amen”.

Jeśli podjąłeś/ podjęłaś dzisiaj decyzję pójścia za Jezusem, witaj w Bożej rodzinie! On cię nigdy nie opuści. W Hebrajczyków 13:5 czytamy: „Nie porzucę cię ani cię nie opuszczę”.

Teraz, aby wzrastać w Bogu i poznawać go bardziej ważne jest, abyś wypełniał/ wypełniała zalecenia zawarte w Piśmie Świętym:

  • Przyjmij chrzest, tak jak nakazał Jezus.
  • Powiedz komuś o swojej decyzji powierzenia życia Jezusowi.
  • Spędzaj codziennie czas z Bogiem. Nie musi to być długi czas. Po prostu rozwiń w sobie nawyk modlenia się do Niego i czytania Jego Słowa. Proś Boga, aby pogłębiał Twoją wiarę i twoje zrozumienie Pisma.
  • Szukaj wspólnoty z innymi wierzącymi. Staraj się nawiązać relacje z dojrzalszymi chrześcijanami, którzy będą potrafili odpowiadać na Twoje pytania i zachęcać Cię do dalszego wzrostu duchowego. Znajdź kościół lokalny, w którym będziesz mógł/ mogła uwielbiać Boga.
Czy zdecydowałeś/ zdecydowałaś się dzisiaj zostać naśladowcą Jezusa? Kliknij TAK! Lub NIE.

Czy jesteś już uczniem Jezusa? Proszę kliknij tutaj.


Czy podoba Ci się to, co przeczytałeś/przeczytałaś na naszej stronie? Jeśli tak, to podziel się tym z innymi, używając poniższych portali: Czym są portale społecznościowe?
Znajdź nas na:
English  
Social Media
Znajdz nas na:

Podziel sie:

-->

Ewangelizacja

Modlitwa o zbawienie
Rzymska droga do zbawienia
Modlitwa grzesznika
Cechy dobrej osoby
Modlitwa przebaczenia
Modlitwa grzesznika
Jak dostać się do nieba
Jak zostać zbawionym
Rzymska droga
Additional Content To Explore...

Uwielbienie
Wspólnota
Uczniostwo
Służba
 
 
Czy nauka może udowodnić istnienie Boga?
Czy filozofia może udowodnić istnienie Boga?
Czy Biblia jest prawdziwa?
Kim jest Bóg?
Czy Jezus jest Bogiem?
Dlaczego chrześcijaństwo?
Wzrastaj z Bogiem
Popularne tematy
Życiowe wyzwania
Uzdrowienie
 
Szukaj
 
Add Boża pomoc to My Google!
Add Boża pomoc to My Yahoo!
XML Feed: Boża pomoc
Boga Strona glówna | O nas | Nawigacja strony
Copyright © 2002 - 2021 AllAboutGOD.com, Wszelkie prawa zastrzezone.