Clicky

Jak dostać się do nieba

Jak dostać się do nieba

 - Nauczanie biblijne
Jesteś tutaj: Boga >> Jak dostać się do nieba

Jak dostać się do nieba– czym niebo nie jest?
Wielu ludzi wierzy, że właściwą odpowiedzią na pytanie: jak dostać się do nieba?- jest: trzeba być dobrym człowiekiem. Dla niektórych „być dobrym” oznacza „nie być złym”. Któraś z poniższych odpowiedzi lub kilka z nich może odnosić się do Ciebie. Nie zamordowałeś/ zamordowałaś nikogo. Nie kradniesz. Nie przeklinasz- za dużo. Nie kłamiesz- zbyt często. Nie jesteś uzależniony/ uzależniona od narkotyków. Nie oszukujesz. Nie uprawiasz hazardu. Twoje sumienie jest czyste, ponieważ nie jesteś aż tak zły/ taka zła jak ludzie, których opisują w gazetach czy telewizji. Jesteś taki sam/ taka sama jak większość ludzi wokół ciebie, więc nie jest to możliwe aby wszyscy ci ludzie szli do piekła. Więc jesteś prawie pewien/ pewna, że jak umrzesz Bóg pozwoli ci wejść do nieba. Zgadza się?

Wiele innych osób wierzy, że odpowiedzią na pytanie: jak dostać się do nieba?- jest: wypełnianie dobrych uczynków. Któraś z poniższych odpowiedzi lub kilka z nich może odnosić się do Ciebie. Wspierasz biednych, karmisz bezdomnych stojących na rogach ulic. Jesteś aktywnie zaangażowany/ zaangażowana w działania humanitarne. Poświęcasz dużo swojego wolnego czasu, talentów i pieniędzy by wspierać działania organizacji charytatywnych. Jesteś lepszy/ lepsza niż inni których znasz. Jesteś tak dobry/ dobra, że jesteś przekonany/ przekonana, że kiedy umrzesz Bóg z pewnością pozwoli ci wejść do nieba. Zgadza się?

Są też tacy, którzy wierzą, że spełnianie religijnych rytuałów jest ich biletem do nieba. To może dotyczyć także Ciebie: Znasz religijne zasady, które mówią ci jak prowadzić duchowe życie. Twoja religia może potwierdzać to, że Bóg istnieje, ale nie pokazuje jak nawiązać z nim osobistą relację. I pomimo wypełniania tych wszystkich praktyk religijnych, twoja religia nie zapewnia cię o tym, że w ten sposób dostaniesz się do nieba. Prawda?

Jak dostać się do nieba– uwierz Prawdzie!
Prawdą jest to, że istnieje tylko jedna droga dla człowieka, aby dostał się do nieba i jest nią zaufanie Panu Jezusowi Chrystusowi jako osobistemu Zbawicielowi.

Każdy człowiek ma grzeszną naturę. Pismo Święte mówi, że nasze starania „czynienia dobra” nie są wystarczające przed obliczem Bożym (Efezjan 2:8-9). Bóg jest święty. Bóg jest dobry. Dlatego też zapewnił i utorował nam drogę do nieba.

Jedynie Bóg jest doskonałą Istotą w całym wszechświecie. On przyszedł na ziemię 2000 lat temu jako człowiek– Jezus. Jego matka była dziewicą, miała na imię Maria. Maria nie poczęła za sprawą człowieka, lecz Ducha Świętego - Prawdziwego Boga. Urodziła Syna Bożego, Pana Jezusa Chrystusa.

Boże Prawo wymaga ofiary z życia, aby ocalić życie. Ludzkość była tak grzeszna, że ofiary składane ze zwierząt przez naród żydowski nie mogły na zawsze oczyścić ich z grzechów. Dlatego Bóg poświęcił samego siebie, w osobie Pana Jezusa Chrystusa, aby nasze grzechy mogły być przebaczone i obmyte krwią Jezusa Chrystusa. Jezus prowadził doskonale bezgrzeszne życie na ziemi.

Jezus Chrystus umarł na krzyżu. Został pochowany, przebywał w grobie, a po trzech dniach zmartwychwstał. Po czterdziestu dniach wstąpił do nieba, gdzie obecnie przebywa i rządzi. Powróci na ziemię po raz drugi, by zabrać tych, którzy wyznali, że wierzą w Niego.

Jak dostać się do nieba- podejmij osobistą decyzję
Jezus umarł po to aby ci, którzy wierzą w Niego nie zostali potępieni i nie spędzili wieczności z dala od jego Bożego oblicza. Jeśli chcesz być pewny/ pewna, czy pójdziesz do nieba gdy umrzesz?

Czy uznajesz, że jesteś grzesznikiem i wierzysz, że Jezus Chrystus jest Jedynym Wybawicielem od Twojego grzechu? Czy jesteś gotowy/ gotowa przyjąć Boży dar w postaci Jego Syna, Jezusa Chrystusa? Jeśli tak, zaufaj Chrystusowi, wyznaj mu swoje grzechy i odwróć się od przedtem popełnionej nieprawości i poproś, aby Jezus stał się Panem Twojego życia i prowadził Cię do końca Twoich dni.

    „Ojcze , wiem, że nie byłem posłuszny/ nie byłam posłuszna Twojemu Prawu i że mój grzech oddziela mnie od Ciebie. Pragnę odwrócić się od mojej grzesznej przeszłości i zwrócić się ku Tobie. Proszę o przebaczenie moich grzechów i pomoc w prowadzeniu życia, które będzie oddawało Tobie chwałę. Wierzę, że Jezus Chrystus umarł za moje grzechy, że powstał z martwych, że żyje i słyszy moją modlitwę. Otwieram ci drzwi mojego serca i zapraszam Jezusa, aby stal się Panem mojego życia, aby panował w moim sercu od teraz na zawsze. Proszę ześlij swojego Ducha Świętego, aby pomagał mi być posłusznym/ posłuszną Tobie i pełnić Twoją wolę do końca mojego życia. Modlę się w imieniu Jezusa. Amen."
„Nawróćcie się - powiedział do nich Piotr - i niech każdy z was ochrzci się w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a weźmiecie w darze Ducha Świętego” (Dzieje Apostolskie 2:38).

Jeśli podjąłeś/ podjęłaś dzisiaj decyzję pójścia za Jezusem, witaj w Bożej rodzinie! Teraz, aby wzrastać w Bogu i poznawać go bardziej ważne jest, abyś wypełniał/ wypełniała zalecenia zawarte w Piśmie Świętym:
  • Przyjmij chrzest, tak jak nakazał Jezus.
  • Powiedz komuś o swojej decyzji powierzenia życia Jezusowi
  • Spędzaj codziennie czas z Bogiem. Nie musi to być długi czas. Po prostu rozwiń w sobie nawyk modlenia się do Niego i czytania Jego Słowa. Proś Boga, aby pogłębiał Twoją wiarę i zrozumienie Pisma.
  • Szukaj wspólnoty z innymi wierzącymi. Staraj się nawiązać relacje z dojrzalszymi chrześcijanami, którzy będą potrafili odpowiadać na Twoje pytania i zachęcać Cię do dalszego wzrostu duchowego. Znajdź kościół lokalny, w którym będziesz mógł/ mogła uwielbiać Boga.
Czy zdecydowałeś/ zdecydowałaś się dzisiaj zostać naśladowcą Jezusa? Kliknij TAK! Lub NIE.

Czy jesteś już uczniem Jezusa? Proszę kliknij tutaj.


Czy podoba Ci się to, co przeczytałeś/przeczytałaś na naszej stronie? Jeśli tak, to podziel się tym z innymi, używając poniższych portali: Czym są portale społecznościowe?
Znajdź nas na:
English  
Social Media
Znajdz nas na:

Podziel sie:

-->

Ewangelizacja

Jak stać się chrześcijaninem
Pasja Chrystusa
Jak dostać się do nieba
Cechy dobrej osoby
Modlitwa przebaczenia
Boża pomoc
Modlitwa grzesznika
Modlitwa grzesznika
Jak stać się chrześcijaninem
Additional Content To Explore...

Uwielbienie
Wspólnota
Uczniostwo
Służba
 
 
Czy nauka może udowodnić istnienie Boga?
Czy filozofia może udowodnić istnienie Boga?
Czy Biblia jest prawdziwa?
Kim jest Bóg?
Czy Jezus jest Bogiem?
Dlaczego chrześcijaństwo?
Wzrastaj z Bogiem
Popularne tematy
Życiowe wyzwania
Uzdrowienie
 
Szukaj
 
Add Jak dostać się do nieba to My Google!
Add Jak dostać się do nieba to My Yahoo!
XML Feed: Jak dostać się do nieba
Boga Strona glówna | O nas | Nawigacja strony
Copyright © 2002 - 2021 AllAboutGOD.com, Wszelkie prawa zastrzezone.