Clicky

Bóg jest miłością

Bóg jest miłością

 - Jego definicja
Jesteś tutaj: Boga >> Bóg jest miłością 2
(Przeczytaj Bóg jest miłością Część 1 najpierw)

Bóg jest miłością: Jak powinniśmy definiować miłość?
Kiedy czytamy w Piśmie Świętym, że „Bóg jest miłością”, to nie mówi nam, że Bóg przepełniony jest ciepłym, mglistym uczuciem miłości. Autorzy Pisma nie mówili, że w naszej ograniczonej formie ludzkiej miłości odnajdziemy Boga. Wcale nie, w rzeczywistości kiedy czytamy w Biblii, że Bóg jest miłością, to oznacza to, że Bóg definiuje miłość. I kiedy mówimy, ze Bóg definiuje miłość, nie mamy na myśli, że czyni to jak Słownik Webstera– rozumiemy, że Bóg sam jest definicją miłości. Nie możemy mówić o miłości bez udziału Boga. Bez względu na to jak bardzo będziemy się starać zdefiniować miłość, to jednak nie będziemy w stanie tego uczynić bez znajomości Bożej miłości. W gruncie rzeczy oznacza to, że nasza ludzka definicja miłości jest nieprawdziwa.

Bóg jest stworzycielem wszystkiego i w swojej naturze jest miłością. Bóg mówi, że miłość jest bezwarunkowa i gotowa do poświęceń, nie bazuje na uczuciach, dlatego też, miłość nie jest “silnym uczuciem… ze względu na więzi rodzinne czy osobiste.” Aby w pełni rozumieć prawdziwą miłość i aby być w stanie prawdziwe kochać innych, musimy znać Boga i jesteśmy w stanie to uczynić poprzez bliską, osobistą więź z Nim. I możemy mieć taką osobistą więź z Bogiem przez złożenie naszego zaufania w Jezusie Chrystusie, który był Bożą ofiarą miłości dla nas.

Bóg jest miłością: Prawdziwą miłość poznajemy tylko poprzez więź z Nim
Bóg jest miłością! Jako taka, prawdziwa miłość – Boża miłość – Może być podsumowana następującym fragmentem Pisma: ”Umiłowani, miłujmy się nawzajem, gdyż miłość jest z Boga, i każdy, kto miłuje, z Boga się narodził i zna Boga. Kto nie miłuje nie zna Boga, gdyż Bóg jest miłością. W tym objawiła się miłość Boga do nas, iż Syna swego Jednorodzonego posłał Bóg na świat, abyśmy przezeń żyli. Na tym polega miłość, że nie myśmy umiłowali Boga, lecz że On nas umiłował i posłał Syna swego jako ubłaganie za grzechy nasze. Umiłowani, jeżeli Bóg nas tak umiłował, i myśmy powinni nawzajem się miłować” (1 Jana 4:7-11).

Jeśli chcesz doświadczyć tej miłości – prawdziwej miłości – poznaj Boga. On jest gotowy aby wylać swoją miłość na ciebie, On chce nauczyć cię jak kochać innych w taki sposób jak On kocha ciebie.

Dowiedz się więcej na ten temat!


Czy podoba Ci się to, co przeczytałeś/przeczytałaś na naszej stronie? Jeśli tak, to podziel się tym z innymi, używając poniższych portali: Czym są portale społecznościowe?
Znajdź nas na:
English  
Social Media
Znajdz nas na:

Podziel sie:

-->

Kim jest Bóg?

Kim jest Bóg?
Bóg jest miłością
Additional Content To Explore...

Czy nauka może udowodnić istnienie Boga?
Czy filozofia może udowodnić istnienie Boga?
Czy Biblia jest prawdziwa?
Kim jest Jezus?
Która religia?
Jak mogę wzrastać w Bogu?
Popularne tematy
Życiowe wyzwania
Uzdrowienie
 
 
 
Szukaj
 
Add Bóg jest miłością to My Google!
Add Bóg jest miłością to My Yahoo!
XML Feed: Bóg jest miłością
Boga Strona glówna | O nas | Nawigacja strony
Copyright © 2002 - 2021 AllAboutGOD.com, Wszelkie prawa zastrzezone.