Clicky

Rzymska droga

Rzymska droga

 - Droga do Boga
Jesteś tutaj: Boga >> Rzymska droga

Rzymska droga– najpewniejsza droga do relacji z Bogiem
Rzymska droga – to nie tylko technika budowania dróg zaczerpnięta z doświadczenia z Imperium Rzymskiego I wieku. To także Boży plan zbawienia opisany w listach apostoła Pawła do Rzymian. Plan ten, zwany również Drogą Rzymską, jest zbiorem różnych fragmentów, które tworzą piękną prezentację ewangelii łaski Jezusa Chrystusa.

Droga Rzymska – Ewangelia Łaski
Podążaj za Mną: Rzymian 1:20-21:„Albowiem od stworzenia świata niewidzialne Jego przymioty- wiekuista Jego potęga oraz bóstwo- stają się widzialne dla umysłu przez Jego dzieła, tak że nie mogą się wymówić od winy. Ponieważ, choć Boga poznali, nie oddali Mu czci jako Bogu ani Mu nie dziękowali, lecz znikczemnieli w swoich myślach i zaćmione zostało bezrozumne ich serce.” Musimy uznać Boga jako Stworzyciela wszystkiego i przyjąć pokornie swoją pozycję w Bożym dziele stworzenia.

Rzymian 3:23 “Wszyscy bowiem zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej” Musimy uznać, że wszyscy jesteśmy grzesznikami I potrzebujemy przebaczenia. Nie jesteśmy godni Bożej łaski.

Rzymian 5:8 „Bóg zaś okazuje nam swoją miłość [właśnie] przez to, że Chrystus umarł za nas, gdyśmy byli jeszcze grzesznikami.” Przez Jezusa Bóg pokazał sposób na wybawienie z grzechów. Bóg okazał nam swoją miłość ofiarując życie w śmierci swojego syna, Jezusa Chrystusa.

Rzymian 6:23 „Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, a łaska przez Boga dana to życie wieczne w Chrystusie Jezusie, Panu naszym.” Jeśli pozostaniemy w grzechu z pewnością umrzemy. Jeśli jednak przyjmiemy Jezusa jako Pana i Zbawiciela, odwrócimy się od swoich grzechów, będziemy mieli życie wieczne.

Rzymian 10:9-10 „Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych- osiągniesz zbawienie. Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami- do zbawienia.” Wyznaj, że Jezus jest Panem i uwierz całym swoim sercem, że Bóg wskrzesił Go z martwych, a będziesz zbawiony/ zbawiona!

Rzymian 10:13 „Albowiem każdy, kto wezwie imienia Pańskiego, będzie zbawiony.” Nie ma żadnych religijnych formuł czy rytuałów– Wyznaj imię Pana, a będziesz zbawiony/ zbawiona!

Rzymian 11:36 „Albowiem z Niego i przez Niego, i dla Niego [jest] wszystko. Jemu chwała na wieki. Amen.” Podejmij już dzisiaj decyzję w swoim sercu, że chcesz uczynić Jezusa swoim Panem.

Droga Rzymska: Czy jesteś gotowy aby przyjąć Boży dar zbawienia?
Jeśli prawdziwie wierzysz w przesłanie Drogi Rzymskiej i chciałbyś przyjąć Boży dar zbawienia już teraz, możesz to uczynić: upamiętaj się od swoich grzechów i oddaj resztę swojego życia Jezusowi. Pamiętaj jednak, że nie jest to rytuał oparty na wypowiedzeniu jakichś konkretnych słów modlitwy, lecz dobrowolna decyzja i szczery krok wiary.

    „Ojcze, wiem, że nie byłem posłuszny/ nie byłam posłuszna Twojemu Prawu i że mój grzech oddziela mnie od Ciebie. Pragnę odwrócić się od mojej grzesznej przeszłości i zwrócić się ku Tobie. Proszę o przebaczenie moich grzechów i pomoc w prowadzeniu życia, które będzie się Tobie podobało. Wierzę, że Jezus Chrystus umarł za moje grzechy, że powstał z martwych, że żyje i słyszy moją modlitwę. Otwieram ci drzwi mojego serca i zapraszam Jezusa, aby stal się Panem mojego życia i panował w moim sercu od teraz na zawsze. Proszę ześlij swojego Ducha Świętego, aby pomagał mi być posłusznym/ posłuszną Tobie i pełnić Twoją wolę do końca mojego życia. Modlę się w imieniu Jezusa. Amen."
„Nawróćcie się - powiedział do nich Piotr - i niech każdy z was ochrzci się w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a weźmiecie w darze Ducha Świętego” (Dzieje Apostolskie 2:38).

Jeśli podjąłeś/ podjęłaś dzisiaj decyzję pójścia za Jezusem, witaj w Bożej rodzinie! Teraz, aby wzrastać w Bogu i poznawać go bardziej ważne jest, abyś wypełniał/ wypełniała zalecenia zawarte w Piśmie Świętym:
  • Przyjmij chrzest, tak jak nakazał Jezus.
  • Powiedz komuś o swojej decyzji powierzenia życia Jezusowi
  • Spędzaj codziennie czas z Bogiem. Nie musi to być długi czas. Po prostu rozwiń w sobie nawyk modlenia się do Niego i czytania Jego Słowa. Proś Boga, aby pogłębiał Twoją wiarę i zrozumienie Pisma.
  • Szukaj wspólnoty z innymi wierzącymi. Staraj się nawiązać relacje z dojrzalszymi chrześcijanami, którzy będą potrafili odpowiadać na Twoje pytania i zachęcać Cię do dalszego wzrostu duchowego. Znajdź kościół lokalny, w którym będziesz mógł/ mogła uwielbiać Boga.
Czy zdecydowałeś/ zdecydowałaś się dzisiaj zostać naśladowcą Jezusa? Kliknij TAK! Lub NIE.

Czy jesteś już uczniem Jezusa? Proszę kliknij tutaj.


Czy podoba Ci się to, co przeczytałeś/przeczytałaś na naszej stronie? Jeśli tak, to podziel się tym z innymi, używając poniższych portali: Czym są portale społecznościowe?
Znajdź nas na:
English  
Social Media
Znajdz nas na:

Podziel sie:

-->

Ewangelizacja

Boża pomoc
Jak stać się chrześcijaninem
Modlitwa grzesznika
Pasja Chrystusa
Rzymska droga
Jak stać się chrześcijaninem
Cechy dobrej osoby
Rzymska Droga
Plan Zbawienia
Additional Content To Explore...

Uwielbienie
Wspólnota
Uczniostwo
Służba
 
 
Czy nauka może udowodnić istnienie Boga?
Czy filozofia może udowodnić istnienie Boga?
Czy Biblia jest prawdziwa?
Kim jest Bóg?
Czy Jezus jest Bogiem?
Dlaczego chrześcijaństwo?
Wzrastaj z Bogiem
Popularne tematy
Życiowe wyzwania
Uzdrowienie
 
Szukaj
 
Add Rzymska droga to My Google!
Add Rzymska droga to My Yahoo!
XML Feed: Rzymska droga
Boga Strona glówna | O nas | Nawigacja strony
Copyright © 2002 - 2021 AllAboutGOD.com, Wszelkie prawa zastrzezone.