Clicky

Pasja Chrystusa

Pasja Chrystusa

 - Miłość naszego Boga
Jesteś tutaj: Boga >> Pasja Chrystusa

Pasja Chrystusa– wstrząsający film Mela Gibsona
Przedstawienie pasji i prawdy Jezusa Chrystusa! Z jakiego powodu Jezus musiał umrzeć na krzyżu?

„Pasja” opowiada o ostatnich 12-tu godzinach życia Jezusa Chrystusa, żyjącego około 2000 lat temu. Film rozpoczyna się w ogrodzie Getsemane, gdzie Jezus modlił się z uczniami po ostatniej wieczerzy. Jezus wkrótce zostaje aresztowany w ogrodzie, po tym jak (jeden z jego uczniów) Judasz Iskariota go zdradził, z którego zostaje zabrany z powrotem do Jerozolimy, gdzie przywódcy religijni z ugrupowania faryzeuszy oskarżają go o bluźnierstwo. Na podstawie tych zeznań zostaje skazany na śmierć.

Jezus Chrystus zostaje następnie przyprowadzony przed Piłata, rzymskiego zarządcę Palestyny. Piłat mógł zarówno skazać Jezusa na ukrzyżowanie lub go uwolnić. A ze względu na to, że przyszłość jego kariery politycznej była w tym czasie niepewna, nie chciał doprowadzić do większej eskalacji konfliktu. Wiedział, że brak zezwolenia na ukrzyżowanie Jezusa z jego strony doprowadzi do zaostrzenia nieporozumienia, dlatego zrzucił odpowiedzialność podjęcia tej decyzji na króla Heroda. Herod jednak ponownie odesłał Jezusa do Piłata, który pozwolił, aby sam tłum zadecydował, czy ma wypuścić Jezusa czy raczej uwolnić skazańca Barabasza. Tłum wybrał, aby uwolnić Barabasza a Jezusa skazać na śmierć.

Pasja Chrystusa – niezapomniana historia
”Pasja” Chrystusa trwa nadal gdy Jezus zostaje przekazany rzymskim żołnierzom, którzy dotkliwie go pobili. Ponownie pojawia się przed obliczem Piłata, który pokazuje tłumowi pobitego Jezusa, mając nadzieję, że widok jego storturowanego ciała będzie wystarczającą karą, ale tłum domaga się wciąż kary śmierci. Piłat, nie znajdując w nim winy, obmywa swoje ręce na znak, że nie bierze w tym udziału i rozkazuje swoim ludziom, aby wypełnili pragnienie tłumu.

Jezus dostaje swój własny krzyż, który musi nieść przez ulice Jerozolimy aż na wzgórze Golgoty, gdzie zostanie powieszony. Tam zostaje przybity do krzyża; grzech ludzkości, który przyjął na siebie oddzielił go od Boga Ojca, dlatego woła: „Wykonało się” a potem „W Twoje ręce powierzam ducha mojego”.

W chwili śmierci Jezusa następuje wielkie trzęsienie ziemi, zasłona świątyni zostaje rozdarta na dwoje i przez 3 godziny ziemię okrywa ciemność.

Trzy dni później Jezus powstaje z martwych, przezwycięża grzech i śmierć i pokazuje ludzkości jedyną drogę pojednania z Bogiem Ojcem.

Pasja Chrystusa – Z jakiego powodu Jezus musiał umrzeć na krzyżu?
Pasja Chrystusa jest bardzo wymowna w swoim przesłaniu. Ale z jakiego powodu Jezus musiał umrzeć w taki sposób? Boże Słowo, Biblia, mówi, że wszyscy ludzie zgrzeszyli przeciwko Bogu nie przestrzegając Jego przykazań (kłamiąc, kradnąc, pragnąc tego co posiadają inni, cudzołożąc, itp.). Nawet jeden grzech popełniony przeciwko Bogu sprawia, że jesteśmy oddzieleni od Boga na wieki. Słowo Boże w Rzymian 3:23 mówi: „wszyscy bowiem zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej”.

Bóg wiedział, że jest tylko jeden sposób aby raz na zawsze pojednać ludzkość ze sobą. Mogło się to dokonać tylko przez posłanie na ziemię swojego Syna, Jezusa Chrystusa, aby prowadził bezgrzeszne życie i umarł na krzyżu, jako jedyna ofiara na odkupienie grzechu człowieka, za wszystkich i na zawsze. W Rzymian 5:8 czytamy: ”Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, ze kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł”.

Pasja Chrystusa – najpiękniejszą historia miłosna
Pasja Chrystusa jest tak naprawdę historią o miłości – miłości, którą Jezus ma do mnie i do Ciebie. On był gotowy umrzeć na krzyżu, wziąć na siebie znieważenie, niewyobrażalny ból i cierpienie, a przede wszystkim przyjąć na siebie grzech całej ludzkości- przeszły, teraźniejszy i przyszły. Był gotowy na to, aby doświadczyć oddzielenia od Boga Ojca, gdy wziął na siebie Twoje i moje grzechy. I uczynił to wszystko, ponieważ nas kocha i bardzo pragnie abyśmy (Ty i ja) spędzili wieczność z Nim w niebie. Jednakże to nie będzie możliwe jeśli odrzucimy tą ofiarę, którą dla nas poniósł. Odrzucenie wiary w Jezusa Chrystusa jako Pana i nie przyjęcie go do serca czyni nas odpowiedzialnymi za wszystkie popełnione przez nas grzechy. Kiedy umrzemy będziemy sądzeni i otrzymamy wyrok. Tym wyrokiem będzie śmierć i wieczne oddzielenie od Jezusa Chrystusa i Boga Ojca. Jednak tak wcale nie musi być w Twoim przypadku. Przejdź do poniższego linku, aby dowiedzieć się jak możesz to zmienić i uzyskać zbawienie.

Jak mogę dostąpić zbawienia (ratunku)?


Czy podoba Ci się to, co przeczytałeś/przeczytałaś na naszej stronie? Jeśli tak, to podziel się tym z innymi, używając poniższych portali: Czym są portale społecznościowe?
Znajdź nas na:
English  
Social Media
Znajdz nas na:

Podziel sie:

-->

Ewangelizacja

Jak stać się chrześcijaninem
Modlitwa grzesznika
Jak zostać zbawionym
Rzymska droga
Modlitwa grzesznika
Modlitwa przebaczenia
Boża pomoc
Modlitwa Zbawienia
Plan Zbawienia
Additional Content To Explore...

Uwielbienie
Wspólnota
Uczniostwo
Służba
 
 
Czy nauka może udowodnić istnienie Boga?
Czy filozofia może udowodnić istnienie Boga?
Czy Biblia jest prawdziwa?
Kim jest Bóg?
Czy Jezus jest Bogiem?
Dlaczego chrześcijaństwo?
Wzrastaj z Bogiem
Popularne tematy
Życiowe wyzwania
Uzdrowienie
 
Szukaj
 
Add Pasja Chrystusa to My Google!
Add Pasja Chrystusa to My Yahoo!
XML Feed: Pasja Chrystusa
Boga Strona glówna | O nas | Nawigacja strony
Copyright © 2002 - 2021 AllAboutGOD.com, Wszelkie prawa zastrzezone.