Clicky

Modlitwa o zbawienie

Modlitwa o zbawienie

 - Nowonarodzenie w Chrystusie
Jesteś tutaj: Boga >> Modlitwa o zbawienie

Modlitwa o zbawienie – czy Chrystus jest fundamentem wiary?
Czym jest tzw. ‘Modlitwa o zbawienie’? Co muszę zrobić aby być „zbawionym”? Każdy z nas w pewnym momencie swojego życia zadaje sobie to pytanie.

„Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych - osiągniesz zbawienie” (Rzymian 10:9).

„W odpowiedzi rzekł do niego Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi powtórnie, nie może ujrzeć królestwo Bożego” (Jana 3:3).

Modlitwa o zbawienie – powrót do podstaw
Modlitwa o zbawienie (ratunek) jest jedynie drogą do doświadczenia nowonarodzenia w Chrystusie. Aby narodzić się ponownie musisz wyznać Jezusa jako swojego Pana i uwierzyć, że jest nim prawdziwie. Gdy zapraszasz Go do swojego serca, to jest to akt w którym wyrażasz swoje pragnienie by odtąd stał się Panem twojego życia. Niestety współczesny Kościół skomplikował przesłanie ewangelii, dodając do niej dodatkowe „rzeczy”.

Powróćmy jednak do podstaw!

  A. Zbawienie jest “biletem” aby dostać się do nieba, kiedy opuścisz ten świat.

  B. Zbawienie dokonuje się kiedy osoba słucha przesłania o zbawieniu, zawierza mu i podejmuje decyzję, aby przyjąć ofiarę Jezusa jako zapłatę za własne grzechy, oraz pragnie poddać swoje życie prowadzeniu Chrystusa- swojego Pana i Zbawiciela.

Modlitwa o zbawienie – proste kroki

 1. Uwierz całym swoim sercem, że Jezus jest Panem
 2. Wyznaj na głos, że Jezus jest Panem.
 3. Przyjmij prawdę, że Jezus umarł za twoje grzechy i zmartwychwstał trzy dni później.
 4. Wyznaj swoje grzechy, odwróć się od nich i przyjmij chrzest jako znak Twojej wiary w Jezusa Chrystusa.

Modlitwa o zbawienie – jedynie sposób wyznania własnej wiary
Modlitwa o zbawienie nie jest jakimś rytuałem związanym z wypowiedzeniem jakichś szczególnych słów. To nie moc modlitwy sprawia, że stajemy się uczniami Chrystusa, lecz szczere, świadome i dobrowolne powierzenie własnego życia Chrystusowi jako Panu i Zbawicielowi. Poniższa modlitwa jest podpowiedzią do postawienia pierwszego kroku wiary w kierunku budowania relacji z Jezusem Chrystusem:

  „Ojcze, wiem, że do tej pory nie byłem posłuszny/ nie byłam posłuszna Twojemu Prawu. Żyłem/ Żyłam dla siebie i to nie było właściwe. Potrzebuję ciebie w moim życiu, chcę abyś był w moim życiu. Pragnę odwrócić się od mojej grzesznej przeszłości i zwrócić się ku Tobie. Proszę o przebaczenie moich grzechów i pomoc w prowadzeniu życia, które będzie się Tobie podobało. Wierzę, że Jezus Chrystus umarł za moje grzechy na krzyżu, powstał z martwych, żyje i słyszy moją modlitwę. Otwieram ci drzwi mojego serca i zapraszam Jezusa, aby stal się Panem mojego życia i panował w moim sercu od teraz już na zawsze. Powierzam Ci siebie. Modlę się w imieniu Jezusa. Amen."
. Jeśli podjąłeś/ podjęłaś dzisiaj decyzję pójścia za Jezusem, witaj w Bożej rodzinie. Teraz, abyś mógł/ mogła wzrastać duchowo, Biblia podaje kilka ważnych wskazówek:
 • Przyjmij chrzest, jak nakazał Jezus.
 • Powiedz komuś o swojej decyzji powierzenia życia Jezusowi
 • Codziennie spędzaj czas z Bogiem. Nie musi to być długi czas. Po prostu rozwiń w sobie nawyk modlenia się do niego i czytania jego Słowa. Proś Boga, aby wzmacniał Twoją wiarę i Twoje zrozumienie Pisma.
 • Szukaj wspólnoty z innymi wierzącymi. Postaraj się znaleźć przyjaciół, dojrzalszych chrześcijan, którzy będą dla Ciebie wsparciem i zachęceniem w duchowym wzroście.
 • Znajdź kościół, w którym będziesz mógł/ mogła wspólnie uczyć się o Bogu i jego Słowie.

Czy zdecydowałeś/ zdecydowałaś się dzisiaj zostać naśladowcą Jezusa? Kliknij TAK! Lub NIE.

Czy jesteś już uczniem Jezusa? Proszę kliknij tutaj.


Czy podoba Ci się to, co przeczytałeś/przeczytałaś na naszej stronie? Jeśli tak, to podziel się tym z innymi, używając poniższych portali: Czym są portale społecznościowe?
Znajdź nas na:
English  
Social Media
Znajdz nas na:

Podziel sie:

-->

Ewangelizacja

Rzymska droga
Jak zostać zbawionym
Jak dostać się do nieba
Modlitwa Zbawienia
Modlitwa przebaczenia
Boża pomoc
Jak stać się chrześcijaninem
Modlitwa o zbawienie
Modlitwa grzesznika
Additional Content To Explore...

Uwielbienie
Wspólnota
Uczniostwo
Służba
 
 
Czy nauka może udowodnić istnienie Boga?
Czy filozofia może udowodnić istnienie Boga?
Czy Biblia jest prawdziwa?
Kim jest Bóg?
Czy Jezus jest Bogiem?
Dlaczego chrześcijaństwo?
Wzrastaj z Bogiem
Popularne tematy
Życiowe wyzwania
Uzdrowienie
 
Szukaj
 
Add Modlitwa o zbawienie to My Google!
Add Modlitwa o zbawienie to My Yahoo!
XML Feed: Modlitwa o zbawienie
Boga Strona glówna | O nas | Nawigacja strony
Copyright © 2002 - 2020 AllAboutGOD.com, Wszelkie prawa zastrzezone.