Clicky

Modlitwa Zbawienia

Modlitwa Zbawienia

 - Uwierz i upamiętaj się
Jesteś tutaj: Boga >> Modlitwa Zbawienia

Modlitwa grzesznika– nasza pierwsza realna rozmowa z Bogiem
„Modlitwa zbawienia” jest najważniejszą modlitwą jaką kiedykolwiek wypowiemy. Kiedy jesteśmy gotowi na to, aby stać się uczniem Chrystusa i go naśladować, to jesteśmy gotowi do naszej pierwszej szczerej rozmowy z Bogiem, która powinna zawierać następujące treści:

  • Uznajemy, że Jezus Chrystus jest Bogiem; że przyszedł na ziemię jako człowiek aby prowadzić bezgrzeszne życie, którego my nie jesteśmy w stanie prowadzić; że umarł zamiast nas abyśmy nie musieli ponosić zasłużonej kary za nasze grzechy.
  • Wyznajemy nasze grzechy– żyjąc dotychczas dla siebie samych i w nieposłuszeństwie Bogu.
  • Przyznajemy, że jesteśmy gotowi zaufać Jezusowi Chrystusowi jako Zbawicielowi i Panu.
  • Zapraszamy Jezusa do naszego serca, aby zamieszkał w nim i rozpoczął życie przez nas.

Modlitwa o zbawienie – rozpoczyna się wiarą w Boga
Kiedy modlimy się o zbawienie (ratunek) pokazujemy Bogu, że wierzymy iż Słowo Boże jest prawdziwe. Przez wiarę, którą nas obdarzył, zaczynamy Mu ufać. Słowo Boże stwierdza, że „bez wiary zaś nie można podobać się Bogu. Przystępując bowiem do Boga musi uwierzyć, że [Bóg] jest i że wynagradza tych, którzy Go szukają” (Hebrajczyków 11:6).

Kiedy się modlimy prosząc Boga o dar zbawienia, poddajemy naszą wolę pod działanie Boże i przyznajemy, że w niego wierzymy. Ten akt wiary bardzo się Bogu podoba, ponieważ dobrowolnie oddajemy się jemu, pragnąc go lepiej poznać.

Modlitwa o zbawienie – wyznanie grzechów
Kiedy modlimy się o zbawienie przyznajemy, że zgrzeszyliśmy. Biblia potwierdza to słowami: „bo wszyscy zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej” (Rzymian 3:23).

Zgrzeszyć oznacza po prostu „nie trafić do celu”, podobnie jak strzała, która nie uderza w sam środek tarczy. Uczestniczenie w Bożej chwale dostępne jest jedynie poprzez Jezusa Chrystusa.

„Albowiem Bóg, Ten, który rozkazał ciemnościom, by zajaśniały światłem, zabłysnął w naszych sercach, by olśnić nas jasnością poznania chwały Bożej na obliczu Chrystusa” (2 Koryntian 4:6).

Później w modlitwie zbawienia wyznajemy również, że Jezus jest jedynym człowiekiem, który żył bez grzechu: „On to dla nas grzechem uczynił Tego, który nie znał grzechu, abyśmy się stali w Nim sprawiedliwością Bożą” (2 Koryntian 5:21).

Modlitwa o zbawienie – wyznanie wiary w Jezusa jako Zbawiciela i Pana
Z Chrystusem jako przykładem doskonałości, wyznajemy wiarę w Niego jako Boga, zgadzając się z apostołem Janem, że: „Na początku było Słowo (Chrystus), a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało” (Ew. Jana 1:1-3).

A ponieważ Bóg może przyjąć tylko to co bezgrzeszne i doskonałe, i wie, że nie jesteśmy w stanie tego sami osiągnąć, toteż posłał swojego Syna aby umarł za nas i zapłacił w ten sposób wieczną karę. „Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne” (Ew. Jana 3:16).

Modlitwa o zbawienie – wypowiedz ją w szczerości swojego serca
Czy zgadzasz się ze wszystkim co przeczytałeś/ przeczytałaś do tej pory? Jeśli tak, to nie czekaj ani chwili dłużej z rozpoczęciem swojego nowego życia z Jezusem Chrystusem. Zawołaj do Boga ze szczerego serca:

    „Ojcze, wiem, że nie byłem posłuszny/ nie byłam posłuszna Twojemu Prawu i że mój grzech oddziela mnie od Ciebie. Pragnę odwrócić się od mojej grzesznej przeszłości i zwrócić się ku Tobie. Proszę o przebaczenie moich grzechów i pomoc w prowadzeniu życia, które będzie się Tobie podobać. Wierzę, że Jezus Chrystus umarł za moje grzechy, że powstał z martwych, że żyje i słyszy moją modlitwę. Otwieram ci drzwi mojego serca i zapraszam Jezusa, aby stal się Panem mojego życia i panował w moim sercu od teraz na zawsze. Proszę ześlij swojego Ducha Świętego, aby pomagał mi być posłusznym/ posłuszną Tobie i pełnić Twoją wolę do końca mojego życia. Modlę się w imieniu Jezusa. Amen."

Modlitwa o zbawienie – pomodliłem/ pomodliłam się i co dalej?
Jeśli modliłeś/ modliłaś się powyższą modlitwą ze szczerym przekonaniem w sercu, to od dzisiaj jesteś naśladowcą Jezusa. Jest to prawdą, niezależnie od tego co w tej chwili czujesz. Różne ruchy religijne mogły zaszczepić w Tobie przekonanie, że powinieneś coś odczuwać– jakiś przepływ ciepłego powietrza, ciarki na ciele czy jakieś inne mistyczne doświadczenie. Owszem możesz coś takiego odczuwać, ale nie musisz. Jeśli szczerze modliłeś/ modliłaś się tą modlitwą, to stałeś się uczniem Jezusa. Biblia mówi, że ci którzy przyjęli Chrystusa mogą być pewni swojego zbawienia: „Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych- osiągniesz zbawienie” (Rzymian 10:9).

Witaj w Bożej rodzinie! Zachęcamy cię do znalezienia lokalnego kościoła, w którym będziesz mógł/ mogła przyjąć chrzest i pogłębiać swoją relację z Bogiem poprzez znajomość jego Słowa, Biblii.

Czy zdecydowałeś/ zdecydowałaś się dzisiaj zostać naśladowcą Jezusa? Kliknij TAK! Lub NIE.

Czy jesteś już uczniem Jezusa? Proszę kliknij tutaj.


Czy podoba Ci się to, co przeczytałeś/przeczytałaś na naszej stronie? Jeśli tak, to podziel się tym z innymi, używając poniższych portali: Czym są portale społecznościowe?
Znajdź nas na:
English  
Social Media
Znajdz nas na:

Podziel sie:

-->

Ewangelizacja

Modlitwa przebaczenia
Jak stać się chrześcijaninem
Rzymska Droga
Modlitwa o zbawienie
Modlitwa grzesznika
Pasja Chrystusa
Plan Zbawienia
Boża pomoc
Rzymska droga
Additional Content To Explore...

Uwielbienie
Wspólnota
Uczniostwo
Służba
 
 
Czy nauka może udowodnić istnienie Boga?
Czy filozofia może udowodnić istnienie Boga?
Czy Biblia jest prawdziwa?
Kim jest Bóg?
Czy Jezus jest Bogiem?
Dlaczego chrześcijaństwo?
Wzrastaj z Bogiem
Popularne tematy
Życiowe wyzwania
Uzdrowienie
 
Szukaj
 
Add Modlitwa Zbawienia to My Google!
Add Modlitwa Zbawienia to My Yahoo!
XML Feed: Modlitwa Zbawienia
Boga Strona glówna | O nas | Nawigacja strony
Copyright © 2002 - 2021 AllAboutGOD.com, Wszelkie prawa zastrzezone.